تبلیغات
باید و نبایدهای ازدواج - عیب همسرتان را بپوشانید

عیب همسرتان را بپوشانید

همسریابی 2همدم:

زن و شوهر باید بدانند که زندگی مشترک تشکیل داده اند و در نفع و ضرر یکدیگر شریکند.


,عیب پوشی همسران , زن و شوهر عیب پوش , عیب همسرم ,[categoriy]

زن در روی کره زمین، نزدیک تر و محرم تر از شوهر کسی را نداردو شوهر هم نزدیک تر و محرم تر از زن کسی را پیدا نمی کند، نه در میان فامیل و دوستانش و نه در میان بیگانگان؛ بنابراین زن و شوهر باید حافظ اسرار یکدیگر باشند و رازدار و عیب پوش یکدیگر.

خداوند متعال زن و شوهر را نسبت به یکدیگر تشبیه به لباس و جامه می کند یعنی چنانکه لباس، حافظ تن است و حجابی است روی عیب های بدن، زن و شوهر هم نسبت به یکدیگر باید چنین باشند. اگر زن عیبی از شوهر خود ببیند و آن عیب را به دیگران حتی به پدر و مادرش بگوید اولاً شوهرش را رسوا کرده است و سپس خودش را که وصله تن آن شوهر است، همچنین مردی که عیبی از زنش ببیند و آن را به دیگران بازگو کند، آن عیب و رسوایی به خود او هم سرایت می کند.
روح سخن ما نسبت به زن و شوهر که همان روح دستور اسلام است، این است که دو همسر باید باور کنند که قبل از ازدواج دو روح و دو تن بوده اند و بعد از ازدواج یک روح در دو تن شده اند. چون دو تن هستند سیری و گرسنگی یکی از آنها در دیگری تأثیر ندارد و چون یک روح می باشند در سود و زیان یکدیگر شریکند. لباس یکدیگرند. امانت نگهدار یکدیگرند. نزدیک ترین خیرخواه و دلسوز یکدیگرند. اگر پزشک تنها هنگام ضرورت محرم است و باید رازنگهدار باشد، زن و شوهر در همه ی احوال محرم یکدیگرند و باید رازنگهدار یکدیگر باشند.
فَالصّالِحاتُ حافظاتٌ لِلْغَیْبِ.
زنان صالح در زمان غیبت شوهر حافظ و نگهدارنده (عفت خود و مال و آبروی شوهر می باشند).{سوره ی نساء، آیه ی 34.}
هُنَّ لِبَاسٌ لَّکُمْ وَأَنتُمْ لِبَاسٌ لَّهُنَّ.
زنان لباس شما هستند و شما لباس زنان هستید.{سوره بقره، آیه ی 187.}

برای ورود به سایت همسریابی توران کلیک کنید:

احادیث و روایاتی از پیغمبر اکرم(ص) و ائمه اطهار علیهم السلام رسیده است که زن خوب یا بهترین زن، زنی است که شؤون شوهرش را در وقتی که او نیست حفظ کند و یکی از شؤون شوهر، آبروی او است که مانند مال، بلکه مهمتر از مال است، پس زن آبروی او است که مانند مال، بلکه مهمتر از مال است، پس زن خوب کسی است که اگر شوهرش عیبی دارد، در غیبت او عیبش را به کسی نگوید و آبروی شوهرش را حفظ کند.{وسائل، ج 14، ص 15، حدیث 4.}
… اُنْظُرْ أیْنَ تَضَعُ نَفْسَک وَ مَنْ تُشْرِکُهُ فی مالِکَ و تُطلِعُهُ عَلی دینِک وَ سِرِّکَ.
امام صادق(ع) به مردی که می خواست ازدواج کند، فرمود: بنگر که شخصیت خود را در چه موضعی می نهی و چه کسی را شریک اموالت می کنی و از دین خود و راز خود آگاهش می سازی (یعنی مواظب باش زنی انتخاب کنی که رازنگهدار و عیب پوش باشد).برچسب ها: همسریابی دوهمدل، همسریابی دوهمدم، همسریابی بهترین همسر، همسریابی توران81، همسریابی نازیار، همسریابی شیدایی، همسریابی طوبی،

تاریخ : دوشنبه 29 آبان 1396 | 10:45 ق.ظ | نویسنده : admin admin | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.